Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Президент Анджей Дуда займеться аналітикою

Автор:

|

Січень 29, 2018

|

Рубрика:

Президент Анджей Дуда займеться аналітикою

До цього заняття його спонукає проголосований днями Сеймом Польщі законопроект, яким вводиться кримінальна відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропагування так званої «бандерівської ідеології». 29 січня сайт «Польське радіо» з посиланням на речника президента Польщі Кшиштофа Лапінського повідомив, що глава держави проаналізує цей документ.

Відповідно до внесених поправок, за використання вислову «польські табори смерті» буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки. Зміни передбачають також кримінальну відповідальність за заперечення «Волинського злочину» і пропаганду ідеології українських націоналістів. Міністерство закордонних справ України вже висловило стурбованість з приводу прийняття цього документу. А під час урочистої церемонії з нагоди 73-ої річниці визволення нацистського табору Аушвіц-Біркенау посол Ізраїлю в Варшаві Анна Азарі розкритикувала законопроект, заявивши, що Ізраїль сприйняв його як допущення покарання за свідоцтва тих, хто вижив під час Голокосту.

Президент Анджей Дуда у понеділок, 29 січня, відвідав місто Жори в Південній Польщі. І виступаючи там, висловився з приводу оновлення закону про Інститут національної пам’яті, який викликав такі неоднозначні судження. Він заявив, що не погоджується на будь-яку ненависть між народами в Польщі, антисемітизм чи інший прояв ксенофобії.

Світлина з сайту «Польське радіо»: Анджей Дуда виступає у місті Жори.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply