Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Прем’єр-міністр Вірменії відвідав Нагірний Карабах

Автор:

|

Травень 09, 2018

|

Рубрика:

Прем’єр-міністр Вірменії відвідав Нагірний Карабах

У середу, 9 травня, буквально напередодні призначений очільником вірменського уряду Нікол Пашинян здійснив візит у невизнану жодною державою Нагірно-Карабаську Республіку. Вірменські лідери традиційно відвідують регіон 9 травня. Адже День перемоги над нацизмом також збігається з днем, коли у 1992 році під час війни в Нагірному Карабасі війська, підтримувані Вірменією, взяли під контроль місто Шуша. У столичному місті Степанакерті Нікол Пашинян і фактичний лідер Нагірного Карабаху Бако Саакян поклали вінок до меморіалу солдатам, які загинули під час нагірно-карабахського конфлікту і у Другій світовій війні.

У зверненні до нації в День перемоги і миру, оприлюдненому його прес-службою 9 травня, новопризначений прем’єр-міністр сказав, що «ненасильницька оксамитова революція, яка відбулася у Вірменії, і консолідація народу є ще одним незаперечним доказом того, що ми маємо чітке уявлення про те, що таке свобода, демократія і мир».

Офіційний Баку завчасно висловив невдоволення з приводу планів Нікола Пашиняна відвідати Нагірний Карабах. Прес-секретар Міністерства закордонних справ Азербайджану Хікмат Гаджієв у своїй заяві наполягав на тому, що Нагірний Карабах, який в даний час окупований, завжди був невід’ємною частиною Азербайджану. Нагірно-карабахський конфлікт забрав життя 30 тисяч осіб і залишається серйозним фактором напруженості між Вірменією і Азербайджаном.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply