Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Премія політв’язню Олегу Сенцову  

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Премія політв’язню Олегу Сенцову  

У середу, 12  грудня, відбулася церемонія вручення премії Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова за 2018 рік. Вона була присуджена українському режисеру Олегу Сенцову. Як відомо, сам він зараз знаходиться в російській колонії, тому не зміг бути присутнім особисто. Нагорода була вручена його двоюрідній сестрі Наталії Каплан.

При врученні премії голова Європарламенту Антоніо Таяні заявив, що Олег Сенцов мирно висловлював протест проти анексії Криму Росією, рішуче виступаючи за демократію і верховенство права. За це він був засуджений в Росії з політичних причин.

Приймаючи нагороду, Наталія Каплан розповіла євродепутатам, що при допитах до Олега Сенцова застосовували тортури, щоб домогтися від нього зізнання, проте він залишився непохитний. При цьому факт тортур не був врахований під час судового процесу.

Премія «За свободу думки», яку названо на честь всесвітньо відомого правозахисника Андрія Сахарова, була заснована Європейським парламентом у 1988 році. Її присуджують людям чи громадським організаціям, які відзначилися в справі захисту прав людини і основоположних свобод.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply