Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Повне затемнення Сонця над США

Автор:

|

Серпень 21, 2017

|

Рубрика:

Повне затемнення Сонця над США

Його у понеділок, 21 серпня, спостерігали у 14 штатах. Тінь від місяця проходила від східного до західного узбережжя США в смузі 113 кілометрів на віддалі 4,8 тис. кілометрів. Шлях цей простягався від штату Орегон до Південної Кароліни.

Таке повне (його ще називають великим) затемнення відбувається, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем, повністю блокуючи сонячне світло. Тоді видно лише невеликий яскравий віночок сонячної корони. Саме явище триває впродовж короткого відтинку часу. І неодмінно викликає величезний інтерес. А особливо у цьому випадку, адже  вперше за 99 років затемнення пройшло над США від Тихого до Атлантичного океанів.

Міські парки вздовж цього маршруту зіткнулися з напливом великого числа людей з телескопами, фотоапаратами та захисними окулярами. Наприклад, понад 100 000 людей зібралися в місті Мадрас в Орегоні, де числиться лише 7 000 мешканців. Вони побачили затемнення одними з перших.

Як пишуть інтернет-портали, простій, що виник через бажання американців у робочий час відволіктися на затемнення, оцінено у 700 мільйонів доларів. Втім, таке трапляється приблизно раз у століття! То чи варто шкодувати грошей?

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply