Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Повернутися з Антарктиди після війни

Автор:

|

Квітень 01, 2017

|

Рубрика:

Повернутися з Антарктиди після війни

У суботу, 1 квітня вирушила у далеку дорогу в напрямку південного полюса планети чергова українська антарктична експедиція. Вона є 22-ю по рахунку, до її складу входять 12 осіб. Це вчені-дослідники і технічний персонал. Полярна вахта триватиме рік. Саме стільки часу провела так далеко від України попередня, 21-ша експедиція, учасники яка з нетерпінням чекають заміни. Але їм ще трішки доведеться потерпіти, дорога не близька. З аеропорту «Бориспіль» до порту Ушуайя, на півдні Латинської Америки летітимуть з пересадками приблизно добу. Звідти попливуть кораблем на острів Ґаліндез, де розташована українська арктична станція «Академік Вернадський». Це ще три доби, а при поганій погоді навіть чотири.

Працювати доведеться без вихідних. Зв’язок з рідними і друзями – телефоном, але за розмови доводиться платити з власної кишені. Правда, є ще всюдисущий Інтернет. До речі, на станцію приїздять туристи. Отож, нудьгувати не доведеться.

Кореспондент Радіо Свобода у «Борисполі» розпитував полярників, яких змін в Україні вони очікують після повернення. Ледь не усі сподіваються, що впродовж року війна закінчиться і вдасться повернутися вже у мирне життя.

Світлина: українська антарктична станція «Академік Вернадський».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply