Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Потужна альтернатива російському газу

Автор:

|

Серпень 25, 2018

|

Рубрика:

Потужна альтернатива російському газу

У суботу, 25 серпня, Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель перебувала з візитом в Азербайджані. Проведено перемовини з Президентом республіки Ільхамом Алієвим у розширеному форматі за участю делегацій двох країн.

На підсумковій спільній прес-конференції лідери держав наголосили на ролі азербайджанської сторони у постачанні газу споживачам у Євросоюзі. Анґела Меркель не приховувала, що Берлін і Брюссель прагнуть диверсифікувати свій ринок енергоресурсів, щоб знизити залежність від Росії. Відтак назвала відкриття Південного газового коридору доброю новиною. Як відомо, він складається з трьох газопроводів – Південно-Кавказького (Баку – Тбілісі – Ерзурум), Трансанатолійського (TANAP) і Трансадріатичного (TAP). Передбачається, що газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз-2 в кінцевому підсумку дійде до берегів Італії.

Анґела Меркель зазначила, що Німеччина зможе посилити співпрацю з Азербайджаном у сфері поставок енергоносіїв. Ільхам Алієв, своєю чергою, зауважив, що Азербайджан готовий збільшити обсяги продажу Європі газу, проте ухилився від відповіді на запитання про те, чи можливі поставки туркменського газу в Європу через азербайджанську територію.

Світлина: Ангела Меркель та Ільхам Алієв.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply