Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Порушення прав людини в окупованому Криму

Автор:

|

Вересень 25, 2017

|

Рубрика:

Порушення прав людини в окупованому Криму

Вони детально проаналізовані у доповіді ООН, що оприлюднена у понеділок, 25 вересня. У документі, зокрема, наголошено: «Були зафіксовані серйозні порушення прав людини, такі як свавільні затримання та утримання під вартою, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, тортури і, як мінімум, одна позасудова страта».

Розпочати розслідування на анексованому півострові Генеральна асамблея ООН розпорядилась у грудні 2016 року. Однак російська влада не допустила міжнародних слідчих на територію Криму.

У доповіді дано перелік конкретних фактів порушення прав людини. Наприклад, людей, що не погоджувалися із нав’язаним окупантами «референдумом», переслідували за допомогою законів проти тероризму, екстремізму та сепаратизму. Зафіксовано примусове розміщення у психіатричній лікарні. Було закрито багато засобів масової інформації. Викладання українською мовою майже припинилося. Російська влада заборонила Меджліс кримськотатарського народу, активістів піддавали насиллю, обшукам і затриманням.

Росія має право вето в Раді Безпеки ООН, відтак вона здатна нейтралізувати будь-яку спробу закликати її до відповідальності. Однак Фіона Фрейзер, глава місії ООН в Україні, яка й займалася доповіддю, зазначила – важливо задокументувати все, що відбувається в Криму.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply