Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Порошенко звернувся до гарантів Будапештського меморандуму

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Порошенко звернувся до гарантів Будапештського меморандуму

main

Президент Порошенко в ході виступу у Вашингтоні звернувся до гарантів безпеки по Будапештському меморандуму з закликом допомогти Україні.

Порошенко зазначив, що має честь бути президентом країни, яка внесла в ядерну безпеку світу унікальний внесок. Від третього за величиною ядерного арсеналу зброї у 1994 році Україна відмовилася, за що отримала гарантії безпеки в рамках підписаного в Будапешті меморандуму. Також глава держави нагадав про відмову України від запасів високозбагаченого урану на першому Саміті з ядерної безпеки, що проходив у 2010 році під керівництвом Барака Обами.

Насправді, за словами президента, Росія відверто ігнорує гарантії по відношенню до України, здійснюючи пряму збройну агресію. Порошенко також підкреслив, що українці мають право звернутися до західних гарантів в рамках Меморандуму з закликом докласти всі можливі зусилля для відновлення міжнародного правосуддя і порядку. Порошенко переконаний, що країни-гаранти безпеки повинні допомогти Україні в боротьбі за виживання і незалежне майбутнє. Президент вважає, що для Барака Обами допомога Україні є реальним шансом завершити свій президентський термін врегулюванням конфлікту на Донбасі.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply