Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Порошенко: 7 % території України не контролюється Києвом

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Порошенко: 7 % території України не контролюється Києвом

main

В ході виступу у Вашингтоні президент Петро Порошенко розповів про деякі реалії сучасного положення України. Зокрема, офіційним Києвом на даний час не контролюється близько 7 відсотків території країни. Крім того, результатом російської агресії стала втрата житла майже 1,8 мільйонами українських громадян, які проживали раніше на території Донецької і Луганської областей. Після початку подій на Донбасі цим людям довелося покинути свої будинки і виїхати в інші українські регіони.

На окупованій території захоплено і знищено величезну кількість підприємств. У сукупності виведено з ладу близько 20 відсотків української економіки. Також президент Порошенко заявив про мілітаризацію Криму і плани Кремля щодо розміщення на анексованій території ядерної зброї. На території Криму, за словами Порошенка, відбуваються масові і системні порушення прав людини, що відображається у звітах міжнародних організацій, які займалися дослідженням цього питання. Особливо часто жертвами стають мешканці півострова та кримські татари, які виступають за збереження української територіальної цілісності.

Паралельно з погіршенням ситуації в окупованому Криму триває конфлікт на території Донбасу. Президент Порошенко заявив, що втрати української армії за час бойових дій на Донбасі перевищують кількість загиблих американців в Афганістані за останні 15 років.

Порошенко наголосив, що Україна фактично зупинила наступ Росії, за що довелося заплатити дуже високу ціну. За словами президента, загинуло близько 10 тисяч осіб, з яких 2,7 тисячі були військовослужбовцями. Крім того, зараз у полоні на Донбасі знаходиться близько 120 українців, ще 800 чоловік пропали без вісті.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply