Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Пом’якшений варіант нових санкцій проти КНДР

Автор:

|

Вересень 12, 2017

|

Рубрика:

Пом’якшений варіант нових санкцій проти КНДР

У рубриці головних новин вміщує 12 вересня агенція Reuters повідомлення про рішення Ради Безпеки ООН з цього приводу. Воно було прийняте одноголосно. Нові санкції проти Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) прийнято після шостого за рахунком і найбільш потужного ядерного випробування, здійсненого країною 3 вересня. Вони передбачають, поміж іншого, заборону на поставки північнокорейського текстилю та обмежують експорт в ізольовану країну нафти.

Оглядачі відзначають, що жорсткі умови проекту резолюції, запропонованого США, були врешті пом’якшені. На це пішли для того, щоб заручитися підтримкою Китаю, який можна вважати союзником Північної Кореї, а також Росії, що теж демонструє певну обережність у цьому питанні. Втім, постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі таки наголосила: «Якщо Північна Корея погодиться згорнути ядерну програму, вона може повернути своє майбутнє … якщо Північна Корея продовжить йти небезпечною дорогою, ми продовжимо посилювати тиск».

Ідею посилення санкцій без спроб вирішити кризу шляхом дипломатії засудила Росія. Її постійний представник в ООН Василь Небензя повторив пропозицію Китаю і Росії про одночасне припинення ракетних випробувань КНДР і військових навчань США і Південної Кореї, щоб почати переговори. Однак Ніккі Гейлі відкинула цю ідею, вважаючи її образливою.

Постійний представник Китаю при ООН Лю Цзеі закликав до відновлення переговорів «раніше, а не пізніше», а також закликав КНДР серйозно поставитися до волі міжнародного співтовариства і припинити розвиток ракетно-ядерної програми.

Світлина північнокорейської державної агенції ЦТАК: лідер КНДР Кім Чен Ин на урочистостях з вшанування ядерників країни, що відбулися у Пхеньяні 10 вересня 2017 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply