Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Православні в Україні об’єдналися!

Автор:

|

Грудень 15, 2018

|

Рубрика:

Православні в Україні об’єдналися!

У Києві в суботу, 15 грудня, у храмі Святої Софії завершився Об’єднавчий Собор Православних Церков України. Предстоятелем Помісної Православної Церкви обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) з Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У засіданні Собору брали участь 192 делегати – представники Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП), Української Автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви Московського Патріархату. Патріарх УПЦ КП Філарет не висунув свою кандидатуру на пост Предстоятеля Помісної Православної Церкви.

По завершенні Собору Президент України Петро Порошенко, вітаючи присутніх на площі перед храмом Святої Софії, наголосив: «Цей день увійде в історію як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України, день остаточного здобуття незалежності від РФ. І Україна вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, “з московської чаші московську отруту”».

Російська православна церква (РПЦ) виступає проти надання автокефалії Українській Церкві й 15 жовтня оголосила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, оскільки той позбавив юридичної сили указ від 1686 року про передачу Москві Київської митрополії.

Світлина: Предстоятель Помісної Православної Церкви в Україні митрополит Епіфаній.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply