Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Помер Збігнєв Бжезінський

Автор:

|

Травень 27, 2017

|

Рубрика:

Помер Збігнєв Бжезінський

Політолог, соціолог, державний діяч, радник з національної безпеки президента США відійшов у вічність на 90-му році життя у лікарні міста Фолс-Черч (штат Віргінія). 27 травня скорботна звістка з’явилася у провідних Інтернет-виданнях світу. А першою у зворушливих і щирих висловах написала у соціальних мережах про смерть рідної людини донька Міка: «Мій батько сьогодні мирно помер. Він був відомий своїм друзям як Збіг, онукам як «Шеф», а дружині, як міцне кохання всього її життя. Я просто знала, що він найбільш натхненний, люблячий і відданий батько, який тільки міг би бути у дівчини. Я люблю тебе, тату».

Збігнев Бжезинський мав польське походження і завжди пам’ятав про це. У 1966 – 1968 роки входив до Ради з планування політики Державного департаменту США. З 1977 по 1981 роки працював радником з національної безпеки президента Джиммі Картера. Згодом співпрацював з американським Центром стратегічних і міжнародних досліджень, викладав в Школі сучасних міжнародних досліджень Пола Нітце при Університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, входив до ради директорів організації Національної підтримки демократії, організації Freedom House і Американської академії гуманітарних і природничих наук. У 1981 році Збігнева Бжезинського нагородили Президентською медаллю Свободи – однієї з двох вищих нагород для цивільних осіб в США.

Неможливо заперечити, що існує традиційно специфічне ставлення поляків до українців, яке пояснюється різним трактуванням спільних сторінок історії та згадками про кривди минулого. Воно було властиве і покійному політику. Попри те, Збігнєв Бжезінський таки позиціонував себе як друг України. Тому його смерть це і наша втрата.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply