Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Помер перший астронавт незалежної України

Автор:

|

Січень 31, 2018

|

Рубрика:

Помер перший астронавт незалежної України

У середу, 31 січня, відійшов у вічність Леонід Каденюк. Минулої неділі йому виповнилося 67 років. Перший і єдиний громадянин України, який був у космосі, помер раптово під час ранкової прогулянки парком.

Леонід Каденюк народився у селянській родині під Хотином на Буковині. Після школи вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища. Здобувши освіту, працював льотчиком-інженером. У 1976 році був зарахований до Центру підготовки космонавтів імені Юрія Гагаріна тоді ще Радянського Союзу. Однак у космос полетів вже як представник суверенної України – у 1997 році на американському шатлі «Колумбія».

Окрім кар’єри космічної, Леонід Каденюк зробив на менш успішну у Збройних Силах України і в політиці. Його часто називають «першим українським космонавтом». Але казати так, означає принижувати престиж України як космічної держави. Першим українцем, який здійснив політ у космос, став у 1962 році уродженець Київської області Павло Попович. Після цього були й інші космонавти у паспортах яких значилося «національність – українець». Але усі вони були громадянами СРСР. А Леонід Каденюк – перший космонавт з паспортом, що виданий у незалежній Україні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply