Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Польський Сейм згадав про Степана Бандеру

Автор:

|

Січень 26, 2018

|

Рубрика:

Польський Сейм згадав про Степана Бандеру

У п’ятницю, 26 січня, тут відбулося третє читання пакету проектів щодо змін у закон про Інститут національної пам’яті. Поміж розглянутого і законопроект, що загрожує ускладненням українсько-польських відносин.

«Сейм щойно проголосував за закон Kukiz’15, що забороняє пропагування бандеризму у Польщі! Ми чекали від 6 липня 2016 року і дочекалися!», – написав на своїй сторінці у мережі Twitter лідер цієї партії рок-музикант і політик Павел Кукіз.

Парламентська фракція «Kukiz’15» подала свій проект понад рік тому, однак певний час він не розглядався. Депутати Сейму планували взятися за нього торік у листопаді, але в останній момент цей пункт був вилучений з порядку денного. Президент Польщі Анджей Дуда саме збирався з візитом в Україну. Вочевидь, вирішили за краще перечекати.

Сайт «Польське радіо» 26 січня уточнює, що законопроект дає визначення «злочину українських націоналістів та українських формувань, що колаборували з ІІІ Рейхом», а також вводить можливість кримінальних проваджень проти осіб, котрі заперечують їх скоєння. Документ підтримали 279 депутатів з 414 присутніх у залі. Одноголосно «за», окрім ініціаторів, висловилися фракція правлячої партії «Право і справедливість» (225 присутніх депутатів). Опозиційна «Громадянська платформа» дала 2 голоси зі 118 присутніх.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply