Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Польсько-ізраїльський дипломатичний конфлікт

Автор:

|

Лютий 18, 2019

|

Рубрика:

Польсько-ізраїльський дипломатичний конфлікт

Як стало відомо у понеділок, 18 лютого, скасовано саміт прем’єр-міністрів країн «Вишеградської четвірки» (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія) та Ізраїлю, який мав відбутися у Єрусалимі. Сталося це через відмову польської делегації брати участь у цій зустрічі. Тепер її ранг змінено на формат перемовин між очільниками урядів чотирьох країн.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в ефірі національного телебачення назвав «неприйнятними і расистськими» висловлювання ізраїльського міністра закордонних справ Ісраеля Каца. Річ у тім, що напередодні новий очільник ізраїльського зовнішньополітичного відомства заявив, що «багато поляків співпрацювали з нацистами» під час Другої світової війни, а також процитував слова колишнього ізраїльського прем’єра Іцхака Шаміра про те, що «поляки всмоктали антисемітизм з молоком матері».

Торік у Польщі було прийнято закон, який спочатку встановлював покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін до трьох років за твердження про вини польського народу під час Голокосту. Після тиску з боку Ізраїлю і США кримінальна відповідальність була скасована.

Світлина: міністр Ісраель Кац.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply