Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Польські демократичні сили домоглися успіху

Автор:

|

Липень 24, 2017

|

Рубрика:

Польські демократичні сили домоглися успіху

Президент Польщі Анджей Дуда у понеділок, 24 липня, заявив, що накладе вето на закон про реорганізацію Верховного суду. Обговорення та прийняття парламентом реформи судочинства супроводжувалося багатотисячними протестами по всій країні, а також різкою критикою з боку керівних структур Євросоюзу. Новий закон передбачав фактичну залежність Верховного суду від уряду і парламенту.

У ніч на суботу, 22 липня, закон про реорганізацію судової системи схвалив польський Сенат. Сейм зробив це двома днями раніше. Законопроект був ініційований консервативною правлячою партією «Закон і справедливість». Поміж іншого, він передбачає право уряду звільняти і призначати суддів Верховного суду.

Раніше Єврокомісія піддала різкій критиці останню редакцію реформи судочинства у Польщі й попередила її владу про серйозні наслідками у разі, якщо нові норми наберуть сили закону. 19 липня віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що ЄС може почати процедуру за 7-ю статтею Лісабонського договору, яка передбачає санкції аж до позбавлення країни-порушниці права голосу.

Світлина РАР: Президент Польщі Анджей Дуда.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply