Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Польщу судитимуть за судову реформу?

Автор:

|

Липень 29, 2017

|

Рубрика:

Польщу судитимуть за судову реформу?

Як пише у суботу, 29 липня сайт «Польське радіо», посилаючись на повідомлення свого кореспондента з Брюсселя, Європейська Комісія починає провадження проти Польщі за порушення євросоюзного права. Підставою став новий закон про устрій судів загальної юрисдикції, оприлюднений напередодні. Варшаві вже надіслано лист з офіційним повідомленням.

Як заявляв перший віце-голова Єврокомісії Франс Тіммерманс, цей закон викликає занепокоєння, оскільки встановлює різний пенсійний вік для суддів-чоловіків і жінок, що порушує договір про Європейський Союз і директиву про гендерну рівність при працевлаштуванні. Крім того, закон передає міністру юстиції повноваження щодо призначення і зміщення суддів, а це може підірвати незалежність судів. Польській владі дали місяць, на усунення цих порушень. Якщо не вдасться досягти порозуміння, Комісія надішле другий офіційний лист. А наступним кроком буде позов до Європейського трибуналу справедливості, який може накладати високі фінансові покарання.

Раніше повідомлялося, що Польща через цю реформу судочинства може навіть втратити право голосу в Раді Євросоюзу. А в самі країні й далі тим часом тривають масові протести.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply