Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Польща відзначає 100-річчя відновлення незалежності

Автор:

|

Листопад 11, 2018

|

Рубрика:

Польща відзначає 100-річчя відновлення незалежності

11 листопада 1918 року тодішній польський національний лідер маршал Юзеф Пілсудський прибув до Варшави і оголосив про незалежність держави. Отож, у неділю, 11 листопада, поляки відзначають 100 років відновлення незалежності.

Правляча партія «Право і справедливість» святкує окремо від опозиції. Зокрема, у столичному соборі Божого провидіння зібралися Президент Польщі Анджей Дуда, прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький і очільник партії Ярослав Качинський.

До Варшави також прибув чинний голова Ради Європи, колишній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Він попросив відкласти у цей день політичні конфлікти.

Незалежність Польщі святкують і за кордоном: в кольори польського прапора підсвітили знамениті Пізанську вежу, єгипетські піраміди, пам’ятник Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро і хмарочос Бурдж-Халіфа в Дубаї. У Києві зі свічок виклали герб Польщі.

У річницю незалежності Польщі також щорічно проводиться марш націоналістів у Варшаві. В останні роки він часто закінчувався зіткненнями з поліцією. Цього року мер столиці Ганна Гронкевич-Вальц спробувала заборонити таку ходу, але суд пізніше скасував її рішення. Марш у підсумку відбувся набагато спокійніше, ніж в попередні роки, коли були поранені як поліцейські, так і учасники мітингу. Цього року з’явилися зображення неонацистських кельтських хрестів, також лунали расистські гасла. Польська «Газета Виборча» повідомила, що кілька націоналістів спалили прапор Європейського союзу.

Світлина DPA: прем’єр Матеуш Моравєцький покладає вінок до Меморіалу польських борців за незалежність.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply