Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

Польща та Ізраїль висловили протест проти пам’ятника Шухевичу

Автор:

|

Червень 03, 2019

|

Рубрика:

Польща та Ізраїль висловили протест проти пам’ятника Шухевичу

Посли Польщі та Ізраїлю Бартош Ціхоцький i Джоел Ліон у листі до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцинківа висловили протест проти відкриття у місті пам’ятника Роману Шухевичу. Про це повідомило Посольство Польщі у Facebook.

“Посол Польщі Бартош Ціхоцький i посол Ізраїлю Джоел Ліон написали листа до мера Івано-Франківська, висловлюючи протест проти відкриття нового пам’ятника Роману Шухевичу. Посли нагадають, що люди, які вижили після масових убивств, у яких Роман Шухевич відіграв вирішальну роль, досі живуть в Україні, Польщі та Ізраїлі”, – йдеться у повідомленні.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків  відповів на закиди послів Ізраїлю та Польщі щодо пам’ятника Шухевичу:

 «Кожна країна має свою історію та своїх героїв. Ми шануємо своїх та пам’ятаємо те, що вони зробили для нашої країни. Але ми також поважаємо й інші країни та шануємо нашу дружбу. У нас різне минуле, часом болюче. Ми маємо різні погляди на історичні події та постаті, адже історія кожної країни унікальна. Але ми разом йдемо у майбутнє, пліч-о-пліч. У нас спільні погляди та ми хочемо бачити наші країни вільними та демократичними. Минуле не повинно впливати на теперішнє чи тим більше, псувати майбутнє», – написав Марцінків. Він вважає, що кожна нація має право вшановувати та пам’ятати тих, хто поклав життя за її становлення.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович також прокоментував ситуацію:

“Між Польщею та Ізраїлем тривають жорсткі дискусії про минуле. Але в Україні посли обох країн, ніби, знайшли спільну мову. Хоча правильніше буде сказати “общій язик”, і звісно, він “русскій”.  Листа до мера Івано-Франківська написано англійською, але суть його – російська. Адже зміст – повторення тез російської пропаганди проти українського визвольного руху”, – наголосив В’ятрович.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply