Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Польща почала отримувати американський газ

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Польща почала отримувати американський газ

Таким чином країна зробила дуже важливий крок на шляху досягнення енергетичної незалежності від Росії. Сайт «Радіо Свобода» повідомляє, що 8 червня у польський газопорт Свіноуйсьце прибув 300-метровий транспорт Clean Ocean. Це перший танкер зі скрапленим газом з США, бо раніше сюди приходили катарські кораблі.

Обсяг привезеного газу та його ціна не розголошуються. Однак керівництво Польського нафтогазового підприємства PGNiG заявляє, що газ, куплений у американської фірми Cheniere Energy, зможе конкурувати за цінами з газом з інших країн. А це, безперечно, змінить стан справ на ринку цього палива в Центральній і Східній Європі. Адже раніше американських газ сюди не надходив.

Найголовніше, що диверсифікація джерел постачання допоможе Варшаві зміцнити свої позиції у відносинах з «Газпромом». І у 2019 році, коли Польща почне переговори щодо нового довгострокового контракту, то зможе почуватися дуже впевнено. Адже газопорт у Свіноуйсьце вже здатен забезпечити близько однієї третини річних потреб країни в газі.

Світлина: танкер Clean Ocean.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply