Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Польща: опозиція вихідних не знає

Автор:

|

Грудень 18, 2016

|

Рубрика:

Польща: опозиція вихідних не знає

1218___03-2

У Варшаві 18 грудня, попри неділю, люди вийшли на масову маніфестацію антиурядового характеру. Вони зібралися біля будівлі Конституційного суду, щоб підтримати його голову Анджея Жеплінського, який виступив проти політики правлячої партії «Закон і справедливість». Учасники акції незадоволені її реформаторською ініціативою, яка загрожує, на думку опозиції, встановленням контролю влади над Конституційним судом. Сам суд на чолі з Анджеєм Жеплінським відмовився приймати нововведення. Тим паче, що вони викликали доволі жорстку критику і з боку Євросоюзу.

«Через руйнування Конституційного суду перед нами постає завдання контролювати владу, запобігати порушенню Конституції. Це роль активних громадян, які борються за демократичні стандарти»,– сказав на мітингу попередній президент Польщі Броніслав Коморовський, а ще він промовив слова, що свідчать про серйозність намірів опозиції, – «У цьому році з’явився фронт оборони демократії».

Парламентська криза в Польщі почалася ввечері 16 грудня. Опозиція заблокувала роботу Сейму, оточивши президію. На початках цей вчинок був виявом протесту щодо намірів правлячої партії обмежити свободу преси при висвітленні парламентської діяльності. Але акція переросла у демонстрації, де коло вимог розширилося. Експерти передбачають, що протести будуть тривати аж до католицького Різдва.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply