Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Польща обіцяє проблеми через Степана Бандеру

Автор:

|

Липень 04, 2017

|

Рубрика:

Польща обіцяє проблеми через Степана Бандеру

Однією з основних тем в українському інформаційному просторі у вівторок, 4 липня, стало інтерв’ю міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського польському виданню wPolityce. Воно, безперечно, матиме тривалий резонанс і викличе серйозні політичні наслідки. Адже очільник зовнішньополітичного відомства сусідньої держави заговорив про вимоги щодо трактувань української історії та пов’язані з цим умови вступу України до Євросоюзу.

Про що ж йдеться? На сайті агенції УНІАН вміщено таку цитату з інтерв’ю пана Ващиковського: «Наше послання дуже чітке: з Бандерою в Європу ви не увійдете. Ми говоримо про це і голосно і тихо. Ми не будемо повторювати помилок 1990-х років, коли були певні проблеми у відносинах з Німеччиною і Литвою. Я маю на увазі статус польських меншин у цих країнах. Вже маючи такий досвід, ми будемо твердо вимагати від України, щоб всі справи були улагоджені до того, як Київ буде стояти біля воріт Європи з проханням про членство». Намагаючись аргументувати свої слова, міністр навів приклад Греції і Македонії. Мовляв, Македонія не може вступити в НАТО і почати переговори про членство в ЄС, бо греки не згідні з назвою їх країни.

Знайти у цьому порівнянні щось спільне з конструкцією «Україна – Польща – Степан Бандера» нам не вдалося. Але очевидною є тенденція у зовнішній політиці офіційної Варшави. Адже подібну умову вже висловлював лідер правлячої партії Польщі «Закон і Справедливість» Ярослав Качиньський.

Про офіційну відповідь української влади на слова польського міністра наразі повідомлень не надходило.

Світлина з видання wPolityce, у центрі – Вітольд Ващиковський.

About Author

news

  • Николай Родионов

    Правильно делают. Задалбало уже рагулье со своими Бандерами.
    Понятно же, что во всем цивилизованном мире поддержка любых приспешников фашизма считается дикостью. Так зачем же позориться на весь мир?
    Кстати, чувствую, что через пару дней здесь найдут руку Кремля.

  • Виктор Тор

    Наконец-то уже совсем прямым текстом Вятровичу сказали,что он вместе с Тягнибоком ” не сповна розуму”. Давайте,еще с Польшей разругайтесь , и тогда сами с собой будете дружить.У вас все, кто думает не так,как вы, все агенты кремля ,вороги. Вы сами себе наистрашнейшие враги. Еще бы ничего ,если бы только себе , а то ведь и украинцев выставляете идиотами. Полные политические импотенты.