Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Польща купує американські ракетні системи HIMARS

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Польща купує американські ракетні системи HIMARS

Угода була підписана у середу, 13 лютого у Варшаві незадовго до початку польсько-американської конференції з Близького Сходу. Сторони домовилися про постачання 20 американських високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS. Постачання всіх компонентів завершиться до 2023 року. Сума угоди склала $414 мільйонів.

Президент Польщі Анджей Дуда назвав придбання нових систем посиленням оборонної могутності не тільки його країни, а й усієї Східної Європи. Присутній при підписанні договору віце-президент США Майк Пенс запевнив Варшаву у військовій підтримці Вашингтона. Систем HIMARS дозволяє досягати вибраних цілей на відстані до 300 кілометрів.

Польща є однією з небагатьох країн НАТО, які дотримуються умови про виділення на оборону 2 відсотків від загальної суми валового внутрішнього продукту (ВВП). Після анексії українського Криму Росією і початку військових дій в Донбасі в 2014 році, в Польщі та країнах Балтії за принципом ротації базується військовий контингент з США та інших країн Північноатлантичного альянсу.

Світлина РАР: Віце-президент США Майк Пенс (ліворуч) і президент Польщі Анджей Дуда (праворуч), Варшава, 13 лютого 2019 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply