Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Полонені українці не скорилися агресорам

Автор:

|

Грудень 13, 2018

|

Рубрика:

Полонені українці не скорилися агресорам

Інтернет-видання «ЛІГА.Новини» розповідає у четвер, 13 грудня, що командир захопленого росіянами у  районі Керченської протоки українського буксира «Яни Капу» Олег Мельничук (світлина вгорі) заявив так званому «слідству», що згідно з Женевською конвенцією є військовополоненим. Відтак винним себе не вважає, і давати свідчення не буде. Раніше в російському суді Олег Мельничук поставив вимогу надати перекладача з російської на українську мову.

А новинарний портал «Тексти» 13 грудня повідомив, що командир українського броньованого артилерійського катера «Бердянськ» Роман Мокряк (світлина внизу) теж поставив ультиматум «слідству» країни-агресора. Він заявив, що вимагає поводитися із собою і зі своїм екіпажем як з військовополоненими, і що він не буде давати російській владі жодних свідчень, поки його підлеглі не будуть звільнені. Адвокат Ілля Новиков, який захищає інтереси незаконно утримуваних у Москві українських військовослужбовців, так пояснив мотиви Романа Мокряка: «Як командир він вважає, що один відповідає за те, що відбувається на борту, його екіпаж виконував його накази і не може бути притягнутий до жодної відповідальності».

Нагадаємо, 25 листопада корабельна група Військово-Морських сил України у складі трьох суден здійснювала плановий перехід з Одеси до Азовського моря, але була обстріляна і захоплена росіянами. Усі члени екіпажів потрапили у полон і вивезені до Москви.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply