Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Автор:

|

Червень 10, 2019

|

Рубрика:

Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Державний департамент США закликав всі партії Молдови врегулювати політичну кризу шляхом переговорів.Про це йдеться у заяві речника Держдепу Моргана Ортагуса, яке посольство США в Молдові опублікувало в Facebяook.
“Сполучені Штати закликають всі партії Молдови проявити стриманість і домовитися про шляхи просування вперед за допомогою політичного діалогу. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і у відповідності з основними правами. Воля народу, виражена на цих виборах, повинна дотримуватися без втручання”, – зазначається у повідомленні.
У США наголосили, що забезпечення процвітаючого та демократичного майбутнього для Молдови та її громадян є загальною метою, яку Сполучені Штати продовжать підтримувати.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін занепокоєний складною політичною ситуацією в Молдові, що несе загрозу для українського півдня. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Нам реально небайдуже, що відбувається у сусідній Молдові. Ми це дуже пильно моніторимо. Завтра в Кишиневі буде Віктор Крижанівський, що відповідає за координацію зусиль з Придністровського врегулювання і дуже добре знається на молдовському контексті. Непокоїть, що сьогодні постійно збільшується ймовірність та відповідні ризики “добрих послуг” з боку зовнішніх гравців. На жаль, більше посередництва – менше суб’єктності”, – зазначив Клімкін. Він підкреслив, що Україні потрібна європейська демократична Молдова, і зовсім не підходить “перспектива нового російського плацдарму, який створюватиме загрозу для українського півдня”.

Як відомо в суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат. На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.
Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаної спікером, а Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply