Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Політв’язня Володимира Балуха перевели в тюремну лікарню

Автор:

|

Червень 11, 2019

|

Рубрика:

Політв’язня Володимира Балуха перевели в тюремну лікарню

Засуджений в анексованому Криму український активіст Володимир Балух після кількох місяців перебування в штрафному ізоляторі колонії в Тверській області РФ був переведений до тюремної лікарні Торжка. Про це повідомляє “Крим.Реаліі” з посиланням на адвоката Ольгу Дінзе, яка відвідала Балуха 10 червня.

Як повідомила адвокат, Володимиру стало трохи краще, спали набряки, але особливого лікування до сих пір йому не надали, дають лише серцеві і заспокійливі ліки. Він скаржиться на головний біль і біль в ділянці грудної клітини.

Нагадаємо, що Володимир Балух – кримський фермер, український громадський активіст. Після анексії Криму Росією він відмовився від російського громадянства, вивісив прапор України на своєму будинку, пізніше прикріпив на будинок табличку “Вулиця героїв Небесної сотні”.

В кінці 2016 року Володимира Балуха затримали співробітники ФСБ Росії. Вони стверджували, що на горищі його будинку знайшли патрони і тротилові шашки.
Підконтрольний Росії суд в Криму засудив його до 5 років позбавлення волі – за двома кримінальними справами: зберігання боєприпасів і інцидент, який назвали “побиттям начальника Роздольненського ізолятора тимчасового утримання”. Балух свою провину не визнав, в знак протесту він не раз оголошував голодування, його поміщали в ШІЗО, щоб, як вважає адвокат, виключити можливість умовно-дострокового звільнення.

Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію. Правозахисний центр “Меморіал” визнав Володимира політичним в’язнем.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply