Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Політв’язень з Криму продовжує голодування

Автор:

|

Квітень 14, 2017

|

Рубрика:

Політв’язень з Криму продовжує голодування

Адвокат Еміль Курбедінов написав 14 квітня у мережі Facebook: «Руслан Зейтуллаєв – 10 день голодування. Стоячи говорити Руслан вже не може! Руслан втратив за 10 днів – 6 кг 200 гр.».

4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування через невиконання його вимог. Він прагне, щоб в Росії перестали переслідувати кримських татар і закрили політично вмотивовані кримінальні справи проти них. Також вимагає допустити представників Міністерства закордонних справ України в СІЗО №1 Ростова-на-Дону, де він перебуває, та передати його разом з трьома фігурантами справи Україні «як громадян цієї держави». Зрештою, до підсудного не допустили представників Генконсульства України в Ростові-на-Дону.

Нагадаємо, у Росії відбудеться новий розгляд кримінальної справи проти кримського політв’язня Руслана Зейтуллаєва, якого звинувачують в тероризмі. Раніше, хлопця засудили до семи років позбавлення волі, але російський Верховний суд вирішив, що це надто м’яке покарання. Прокурор вимагав 17 років.

Нагадаємо, що 23 грудня 2015 року в окупованому Росією Криму затримали 4 кримських мусульман, яким інкримінують участь в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір». Справу кримських політв’язнів розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону. 7 вересня їм оголосили вирок: Руслан Зейтуллаєв – 7 років колонії загального режиму: Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов – по 5 років виправної колонії загального режиму.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply