Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Поліція Косово разом із контрабандистами затримала росіянина

Автор:

|

Травень 28, 2019

|

Рубрика:

Поліція Косово разом із контрабандистами затримала росіянина

Поліція Косово під час рейду на півночі країни затримала росіянина Михайла Краснощенкова, співробітника місії ООН (INMIK). Про це повідомив президент Сербії Олександр Вучич, виступаючи в парламенті. “Його (Краснощенкова. – Ред.) побили і затримали, найімовірніше, на догоду тим, хто схвалив всю цю акцію”, – заявив Вучич. Глава ж адміністрації Косово Хашим Тачі розповів агентству Associated Press, що у вівторок в Косово були затримані “албанці, серби, боснійці, а також росіянин, який, ховаючись за дипломатичним статусом, намагався перешкодити проведенню поліцейської операції”.

Спецоперація проводилася проти організованих угруповань контрабандистів в чотирьох сербських населених пунктах Північного Косово. Косівська поліція повідомляє про затримання 10 осіб, серед яких поліцейські і митники. В Белграді говорять про 23 затриманих. Косовським силовикам було вчинено збройний опір, троє поліцейських постраждали, один з них отримав вогнепальне поранення. За твердженням сербського державного телеканалу RTS, в ході рейду поранені також двоє сербів. За даними Balkan Insight, жителі селища Зубін-Поток і міста Митровиці будували на дорогах барикади і підпалювали шини, намагаючись зупинити правоохоронців.

Вучич привів сербські війська в повну боєготовність, передає Reuters. Напередодні Вучич визнав, що Сербія втратила контроль над Косово. Представник сербського уряду Марко Джуріч звинуватив владу Косова в спробах залякати і вигнати сербів з Косово. “Якщо це не припиниться негайно, немає ніяких сумнівів в тому, як Сербія відреагує вже протягом дня”, – заявив Джуріч. Як передає агентство “Танюг”, Вучич звернувся до західних країн з проханням попередити владу Косова, що “Сербія не допустить етнічних чисток”.

Глава уряду Косово Рамуш Харадінай в свою чергу запевнив, що поліцейська операція здійснена виключно в рамках боротьби зі злочинністю. Рейди проводилася і в інших частинах країни за підсумками багатомісячного розслідування, відзначив прем’єр. “Я закликаю сербів на півночі зберігати спокій і дотримуватися закону”, – уклав він.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply