Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Яка ціна збитків, завданих Україні екс-міністром оборони України Михайлом Єжелем?

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

Яка ціна збитків, завданих Україні екс-міністром оборони України Михайлом Єжелем?

 

Михало Єжель

Михало Єжель

Михайла Єжеля, який очолював Міністерство оборони України з березня 2010 року до лютого 2012 року за часів Януковича, звинувачують у зловживанні своєю посадою,  зокрема у неналежному виконанні службових обов’язків. Це стосується процедури погодження в 2011 році Переліку військового майна збройних сил України, що підлягало відчуженню.  На той час прийняте рішення дало можливість МОУ неправомірно відчужити два важкі стратегічні бомбардувальники комерційній юридичній особі. Внаслідок цього Україні завдані матеріальні збитки в особливо великих розмірах на суму понад 24 млн. грн. Під час проведення досудових слідчих дій було  встановлено, де знаходяться повітряні судна та їхні комплектуючі. На них накладено арешт, щоб завадити подальший продаж їх або комплектуючих в Росію.

ГПУ повідомляє, що дії Михайла Єжеля класифікуються згідно ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України, як службова халатність, котра призвела до серйозних наслідків.

Слідчі дії щодо висунутої підозри екс-чиновнику Єжелю тривають. Нагадаємо, в 2015 році Генеральна прокуратура України висунула Єжелю підозру щодо підриву обороноздатності Збройних сил України. На той час генеральний прокурор України Віталій Ярема заявляв, що мова йде про період з 2005 по 2013 роки. Зі слів генпрокурора, було порушено понад 50 кримінальних справ. У ГПУ в минулому заявляли, що можливий збиток від рішень екс-чиновника щодо звільнення комерційних фірм, які забезпечували харчування солдатів, та від сплати комунальних платежів, може становити 46,7 млн грн.

Зазначимо, що після посади міністра оборони України, Єжель був радником президента Януковича, а в 2013 році був призначений послом України в Білорусі, у квітні 2015  своїм рішенням Петро Порошенко відкликав його з посади посла у Мінську.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply