Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

ВРУ звільнила Якова Смолія

Автор:

|

Липень 04, 2020

|

Рубрика:

ВРУ звільнила Якова Смолія
Яків Смолій

Верховна Рада України (ВРУ) задовольнила прохання про відставку Якова Смолія, голови Національного банку України (НБУ). Внесену президентом постанову підтримали 286 депутатів. «Тиск — це антонім для ефективного діалогу. Розмова, де один говорить про економіку і фінанси, а інший тільки чує свої політичні інтереси, приречена на поразку. Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, попередження, це червона лінія. Своєю відставкою хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні. Зараз правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, щоб зберегти макроекономічну та фінансову стабільність. Однак украй важливо, щоб їхній роботі припинили заважати. Щоб президент, уряд і політики налагодили ефективну взаємодію з НБУ», — заявив п. Смолій у виступі перед голосуванням.
Своєю чергою, Данило Гетманцев, керівник профільного парламентського комітету, відзначив досягнення глави НБУ на своїй посаді — низьку інфляцію, стабільність золотовалютних резервів та одночасно назвав претензії. «Відсутність дешевого кредиту і знекровлення економіки держави, яка так цього потребує. Зміцнення курсу гривні в другій половині 2019-го, від якої постраждав бюджет і експортери. Дефіцит готівкової валюти у березні 2020 року», — заявив він, таким чином продемонструвавши своє повне невігластво в тому, як функціонує економіка.
Тимчасово виконувати обов’язки голови НБУ буде виконувати Катерина Рожкова, до цього — перша заступниця Якова Смолія. Принагідно ВРУ звільнила ще й Юрія Терентьєва, керівника Антимонопольного комітету України. Таке рішення підтримали 226 депутатів.
Як повідомляв «Міст», голова НБУ звільнився з роботи начебто за власним бажанням.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply