Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Україна і РП об’єднаються проти ПП-2

Автор:

|

Липень 31, 2020

|

Рубрика:

Україна і РП об’єднаються проти ПП-2
Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, 27-28 липня перебував із робочим візитом у Республіці Польща (РП). Він домовився зі своїм польський колегою Яцеком Чапутовичем докласти максимум зусиль, щоб не допустити реалізації проєкту «Північний потік-2» (ПП-2). Міністри наголосили, що цей російський проєкт загрожує енергетичній безпеці всієї Європи.
Сторони обговорили взаємодію у сфері енергетики і важливу роль, яку Україна та РП відіграють для дотримання енергетичної безпеки Європи, та погодилися розвивати минулорічний тристоронній меморандум між Україною, РП і США про співпрацю в енергетичній галузі з метою диверсифікації джерел енергопостачання.
Київ також очікує від Варшави активної участі в міжнародному дипломатичному процесі щодо реінтеграції Автономної Республіки Крим (АРК). Дмитро Кулеба нагадав, що Польща послідовно підтримує Україну в питанні невизнання незаконної анексії АРК Російською Федерацією (РФ).
Створили й новий формат українсько-польсько-литовської співпраці. Міністерства закордонних справ цих країн проводитимуть регулярні тристоронні консультації на рівні міністрів. «Зустрічі також проводитимуть і на рівні директорів департаментів, можливо, ця співпраця буде розширюватися також на інші інститути», — додав Яцек Чапутович.
Він також наголосив, що завдяки впровадженню відповідних механізмів три країни будуть у змозі реалізовувати цілі щодо розвитку «Східного партнерства», ефективної боротьби з пандемією коронавірусу, підтримки європейських та євроатлантичних устремлінь України, а також співпраці в рамках ініціативи Тримор’я. «Ми також плануємо активно діяти в економічній сфері, вже зараз відбувається активна міжпарламентська співпраця, існує ЛітПолУкрбриг. Це з’єднання є вдалим форматом співпраці на східному фланзі НАТО», — констатував польський міністр і зазначив, що «Люблінський трикутник» буде не формалізованим інститутом, а неформальною платформою до регулярних зустрічей та обміну інформацією. Він також сподівається, що наступна тристороння зустріч відбудеться в Києві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply