Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна, Грузія та Молдова підписали Батумську декларацію

Автор:

|

Липень 21, 2021

|

Рубрика:

Україна, Грузія та Молдова підписали Батумську декларацію
Саломе Зурабішвілі, Майя Санду та Володимир Зеленський

Президенти України, Грузії та Молдови під час зустрічі в Батумі підписали декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції. «Вступ до Європейського Союзу (ЄС) — це мета, яка об’єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір. Ми вже досягли значного прогресу у відносинах із ЄС. Підтримані міцною волею наших народів стати частиною європейської сім’ї, ми єдині у своїй рішучості співпрацювати, щоб забезпечити визнання європейської перспективи для Грузії, Молдови й України, яка відкриє шлях для майбутнього членства в ЄС наших трьох держав», — йдеться в документі.
Лідери трьох країн наголосили, що взаємини між асоційованими партнерами та Євросоюзом ґрунтуються на спільних цінностях, на яких збудований ЄС, — демократії, повазі до прав людини та основних свобод і верховенстві права. Декларація зафіксувала, що Україна, Грузія та Молдова залишаються відданими дотриманню цих цінностей і просуванню їх у відносинах на міжнародній арені.
Глави держав підтвердили непохитну відданість продовженню процесу інтеграції до ЄС шляхом всеохоплюючих реформ, спрямованих на зміцнення демократичних інституцій, та поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах до ключових елементів права Євросоюзу.
При цьому зауважили, що угоди про асоціацію з ЄС є ключовими дорожніми картами реформ і продовження їхньої імплементації становить основу для зміцнення політичної асоціації та подальшого поглиблення економічної та галузевої інтеграції трьох асоційованих партнерів із Європейським Союзом.
«Надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам стане потужним стимулом і надасть поштовх для ще глибших і ширших реформ. У цьому контексті нагадуємо, що відповідно до ст. 49 Договору про ЄС Грузія, Республіка Молдова й Україна як європейські держави, що поважають європейські цінності та віддані їхньому просуванню, можуть подати заявки на вступ до Євросоюзу», — заявили керівники України, Молдови та Грузії.
Крім цього, Саломе Зурабішвілі, Майя Санду та Володимир Зеленський попередили ЄС про загрозу, яку несе реґіону окупація Абхазії та Південної Осетії, війна на сході України, окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністров’ї.
Підписанти також заявили, що усвідомлюють той факт, що спроби анексії Росією та незаконна окупація територій Грузії, її аґресія на сході України та тимчасова окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністровському реґіоні Молдови становлять серйозну загрозу для Європи загалом. Водночас вони висловили готовність опрацювати разом із ЄС шляхи мирного врегулювання конфліктів і забезпечити довготривалий мир, стабільність і безпеку в реґіоні, в т. ч. шляхом посилення ролі та залучення ЄС.
Як повідомляв «Міст», у Грузії — масові протести проти проросійської політики панівної партії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply