Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Угорська проблема українського Закарпаття

Автор:

|

Жовтень 06, 2018

|

Рубрика:

Угорська проблема українського Закарпаття

В оприлюдненій у суботу, 6 жовтня, публікації на цю тему, інтернет-газета «Європейська права» посилається на авторитетну думку заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара. Він вважає, що Угорщина вже почала діяти так, немов Закарпаття – її територія.

У коментарі для «DT.UA» високопоставлений український дипломат наголосив: «Річ не тільки у видачі паспортів або запровадженні посади “урядового вповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області”. Якщо Україна не реагуватиме на такі дії Будапешта, то ця безкарність призведе до непередбачуваних наслідків. Наша мета –  показати, що на регіон поширюється український суверенітет, який ми захищатимемо».

Нагадаємо, на початку серпня у зовнішньополітичному відомстві України жорстко відреагували на рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України. А у вересні розгорівся «паспортний скандал», викликаний відеозаписом з угорського консульства у Береговому, де громадянам України надавали угорське громадянство та закликали приховувати це від української влади.

Конфлікт поглиблюється. У четвер Міністерство закордонних справ України повідомило, що консула Угорщини у місті Береговому оголошено персоною нон грата. У відповідь офіційний Будапешт висилає першого секретаря українського посольства в Угорщині.

Світлина: заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply