Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Угорщина назвала умови, за яких зніме вето

Автор:

|

Травень 30, 2020

|

Рубрика:

Угорщина назвала умови, за яких зніме вето
Петер Сіярто та Дмитро Кулеба під час пресконференції

Петер Сіярто, міністр закордонних справ Угорщини, після зустрічі з Дмитром Кулебою, міністром закордонних справ України, заявив, що блокування рішення щодо України в НАТО спричинили проблеми в українському освітньому законодавстві та законі про мову. «Угорщина чекає на вирішення проблем із питанням освіти та законом про використання державної мови. Тоді ми не будемо блокувати те, що блокуємо в зв’язку з НАТО», — зазначив він.
Водночас угорський міністр наголосив на прагненні зняти обмеження й уточнив, що кінцевою метою є досягнення домовленостей. Нагадаємо, що з вересня 2017 року Угорщина ветує всі рішення в НАТО щодо поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні.
«Ми бажаємо закрити всі дискусії, пов’язані зі законом про освіту та мову, і бажаємо досягти такого рішення, яке буде прийнятним і для угорців на Закарпатті. Сподіваюся, що ми це забудемо, що це піде в минуле», — зазначив п. Сіярто, проте не уточнив конкретні зауваження до закону про функціонування української мови як державної. Однак відомо, що цей закон критикувала Венеційська комісія та запропонувала зміни, які сподобалися угорцям.
Як повідомляв «Міст», Міністерству закордонних справ України вдалося владнати претензії, які висувала Києву Болгарія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply