Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Тетяні Чорновол призначили цілодобовий домашній арешт

Автор:

|

Квітень 17, 2020

|

Рубрика:

Тетяні Чорновол призначили цілодобовий домашній арешт
Тетяна Чорновол

Одіозний суддя Сергій Вовк обрав Тетяні Чорновол, колишній народній депутатці України, запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслету. «Клопотання (прокуратури. — Ред.) задовольнити», — заявив він.
Суд також зобов’язав активістку прибувати до суду, слідчого, прокурора за першим викликом, не відлучатися з населеного пункту, де вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора, суду, повідомляти слідчого, прокурора про зміну місця проживання та роботи; утриматися від спілкування зі свідками, здати свої документи для виїзду за кордон, а також носити електронний засіб контролю. Тетяна Козаченко, адвокатка п. Чорновол, повідомила, що оскаржуватиме це рішення в апеляційному суді.
За час роботи суддею, п. Вовк набув скандальної слави через численні порушення законодавства, винесення політично вмотивованих рішень і кількаразове відсторонення від роботи. У квітні 2011 року він ухвалив вирок, згідно з яким працівників Центру зайнятості визнав винними в отриманні хабара (30 кг золота вартістю 7 млн USD), замінивши покарання випробувальним терміном на два роки. Незважаючи на вирок, суддя повернув обвинуваченим вилучене майно. Начальнику управління — швейцарський годинник Rado, стільникові телефони, зняв арешт зі земельних ділянок і будинку, повернув 26 тис. грн. і 5 тис. USD, вилучених зі службового кабінету та 1,9 млн грн., 200 тис. EUR і 300 GBP, що лежали у його банківській скриньці. Секретарці суд повернув 27 тис. USD і 10 тис. грн., вилучених під час обшуку в квартирі, а також 43 тис. USD і 1 тис. грн, вилучених у службовому кабінеті. Водію суд повернув 50 тис. USD, що лежали у його банківській скриньці, а також 1 802 USD, 1 336 грн і 1750 RUR, вилучених під час особистого обшуку та зняв арешт із двох автомобілів, житлового будинку та квартири.
2012-го п. Вовк заґратував Юрія Луценка на чотири роки в’язниці за звинуваченням у незаконному святкуванні Дня міліції в палаці «Україна». Згодом Європарламент визнав, що п. Луценка засудили з політичних мотивів.
Сергій Вовк був головою колегії суддів, яка засудила Валерія Іващенка, колишнього виконувача обов’язки міністра оборони України до п’ятьох років ув’язнення. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем 2009 року під час підписання плану санації Феодосійського судно-механічного заводу. Європейський суд визнав, що такий вирок також оголосили з політичних мотивів.
У серпні 2019-го п. Вовк задовольнив позов Андрія Портнова, колишнього радника Януковича щодо захисту честі та гідності й ухвалив стягнути на користь позивача 7 млн грн із державного бюджету України.
У червні 2019 року п. Вовк відхилив клопотання слідства щодо продовження утримання під вартою Михайла Сігіди, основного підозрюваного у вбивстві Віталія «Сармата» Олешка, бердянського активіста та ветерана російсько-української війни. Суддя відправив підозрюваного під домашній арешт.
Сергій Вовк також обирав запобіжний захід підозрюваним у вбивстві українського журналіста Павла Шеремета. Андрію Антоненку й Юлії Кузьменко він без жодних доказів обрав утримання під вартою до 8 лютого 2020 року.
Як повідомляв «Міст», раніше слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) оголосили Тетяні Чорновол, учасниці Революції гідності, колишній депутатці парламенту, вдові бійця добровольчого батальйону «Донбас», матері двох їхніх дітей і журналістці, підозру в підпалі 18 лютого 2014 року офісу Партії реґіонів, унаслідок якого вчадів на смерть, намагаючись врятувати сервери, його інженер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply