Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Справу Коломойського розглядає велике журі США

Автор:

|

Травень 21, 2020

|

Рубрика:

Справу Коломойського розглядає велике журі США
Ігор Коломойський

Український олігарх Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі Сполучених Штатів за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості на території цієї країни. Це розслідування є спробою відстежити мільйони, які він і його спільники нібито відправляли через банки. Серед покупок був розкішний готель на 484 номери в Клівленді з краєвидом на озеро і 21-поверхову офісну будівлю.
Колись Ігор Коломойський і його бізнес-партнери були великими гравцями на ринку комерційної нерухомості в Клівленді, володіючи територією майже 3 млн кв. футів. Ще їм належить сталеливарний комбінат Warren в Огайо.
Понад рік федеральні аґенти відстежували мільйони доларів, які відправляли до США компанії, які належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі об’єктів нерухомості, в т. ч. чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008-го наступних п’яти років. Коломойський заявив, що не знав про розслідування великого журі і запевнив, що не порушував ніяких законів, і з ним не контактувало Міністерство юстиції США.
Геннадій Боголюбов, бізнес-партнер Коломойського, котрий також був акціонером «ПриватБанку» (ПБ), заявив, що ніколи не брав гроші в банку незаконно, і що нерухомість у США була куплена зі законних засобів. У зв’язку з розслідуванням великого журі федеральні аґенти не раз приїжджали до України, зокрема, в лютому ц. р, де зустрічалися з генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, і слідчими Національного антикорупційного бюро України, щоб обговорити справу проти олігарха.
Розслідування українського регулятора виявило дефіцит у бухгалтерських книгах ПБ на 5,5 млрд USD, це назвали «масштабним і скоординованим шахрайством», в якому брали участь основні акціонери банку — Коломойський і Боголюбов. Щоб утримати банк від краху, український уряд використав кошти платників податків, щоб затулити діру. Наразі велике журі вирішує, чи є достатньо доказів, що особа скоїла злочин, аби посадити її на лаву підсудних. Якщо велике журі вирішить, що доказів достатньо, підозрюваному висунуть звинувачення.
Нагадаємо, між Україною та США існує домовленість про екстрадицію. Якщо велике журі визнає Коломойського винним, президент України та голова Служби безпеки України (СБУ) будуть змушені видати його Сполученим Штатам.
Як повідомляв «Міст», Іван Баканов уже обговорив у США з ФБР можливу екстрадицію Коломойського.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply