Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Росія відмовилася від будь-яких переговорів по справі Савченко

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

Росія відмовилася від будь-яких переговорів по справі Савченко

i

Про це сьогодні (11 березня) заявив посол з особливих доручень у МЗС Дмитро Кулеба. Міністерство закордонних справ повідомило, що Російська Федерація відмовилась від будь-яких домовленостей з Україною по справі української льотчиці, яка утримується в російському СІЗО. Народний депутат України та делегат ПАРЄ Надія Савченко чекає рішення суду, що є наперед незаконним, адже порушує різні міжнародні домовленості.

Також, Росія не хоче іти на компроміс стосовно інших політичних засуджених. Тому досягнути домовленостей про їх звільнення можна лише за допомогою міжнародного тиску. Для цього проводяться зустрічі послів з членами сімей політичних ув’язнених. «Ми працюємо вже не тільки на дипломатичному, а й на емоційному рівні: коли виступала мама Геннадія Афанасьєва, не стримуючи сліз, вже самі іноземні дипломати отримали емоційний заряд», – розповідає Кулеба.

За словами Дмитра Кулеби, президенти України та посли різних країн світу вважають звільнення політичних ув’язнених справою не тільки професійною, а насамперед моральною.

Кулеба заявив: «Якщо ми завжди вірили в те, що з РФ можна домовитися, знайти компроміс і шляхи виходу з складної ситуації, то зараз ми вважаємо, що тільки постійний, системний і безперервний тиск допоможе знайти компроміс в питанні Савченко та інших політв’язнів. Це єдиний шлях до перемоги. Росія зайняла позицію “ні – тому що ні”. Значить, нам треба створювати такі дипломатичні комбінації і міжнародні обставини, в яких звільнення Савченко та інших політв’язнів буде в інтересах самої РФ».

Він розповідає, що робота ведеться на трьох рівнях: «Перший – політичний:  ми тримаємо це питання  в порядку денному всіх переговорів. Другий – юридичний: взаємодія з адвокатами. Третій – публічний: ці імена повинні бути постійно на слуху».

Нагадуємо, що Донецький суд Ростовської області відклав до 21-22 березня винесення рішення по справі української льотчиці Надії Савченко. На знак протесту вона розпочала сухе голодування, яке тривало з 4 по 10 березня. Українка протестує проти навмисного затягування справи та незаконних рішень суду.

Марк Фейгін та Микола Полозов сповіщають про важкий стан льотчиці, адже вихід з голодування супроводжується ускладненнями.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply