Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

На Донбасі почнеться розмінування пріоритетних ділянок

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

На Донбасі почнеться розмінування пріоритетних ділянок
Олександр Хуг

Олександр Хуг

Олександр Хуг, перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні повідомив, що цивільне населення в зоні конфлікту на Сході країни страждає від мін і снарядів, що не розірвалися. Він відмітив, що вже є затверджений план розмінування даних ділянок.

“Існує крайній термін у 12 пріоритетних зонах. Це не просто території, де провести розмінування відносно легко, це площі, де необхідні термінові відновлювальні роботи”, – сказав Хуг на прес-конференції в Краматорську.

Він повідомив, що ці дванадцять зон слід очистити від мін вже до кінця березня. Також в районі пропускних пунктів повинна з’явитися інформація про заміновані прилеглі території.

Нагадаємо, 2 березня в Мінську членами Тристоронньої контактної групи був підписаний документ про технічні аспекти завершення розмінування на 12-ти узгоджених ділянках, розташованих уздовж лінії зіткнення. Сторони конфлікту зобов’язалися до 31 березня позначити райони і скласти карти розмінування.

5 лютого в Україні завершила свою роботу Технічна місія ООН по питанням розмінуванню, яка прибула в країну після відповідного запрошення українського уряду. Члени Місії підтвердили, що міни-пастки і снаряди, які не розірвалися, роблять ситуацію в зоні АТО ще більш напруженою і піддають небезпеці мирне населення.

6 січня представник України в гуманітарній підгрупі Контактної групи, народний депутат Ірина Геращенко заявила, що розмінування небезпечних ділянок на Донбасі планується почати весною цього року. Конкретні дати початку робіт вона не назвала, але наголосила, що процес розмінування залежить від погодних умов.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply