Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Максим Бурбак критикує заяву Луценка щодо відставки прем’єра

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

Максим Бурбак критикує заяву Луценка щодо відставки прем’єра
Максим Бурбак

Максим Бурбак

Лідер політичної сили “Народний фронт” Максим Бурбак різко розкритикував заяву лідера фракції “Блок Петра Порошенка” Юрія Луценка про те, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повинен самостійно піти у відставку. “Іноді складається таке враження, що окремим представникам українського політикуму видали одну заїжджену пластинку. Я не маю на увазі шановного Юрія Віталійовича, але, здається, почуття міри почало зраджувати і йому. Може, він запрацювався і повторює одне й те саме, як “мантру”, – висловлює свою думку Бурбак. З його слів, діючий глава уряду Яценюк у своєму інтерв’ю звернувся до Порошенка та представників коаліції в парламенті з умовою дати можливість повноцінно функціонувати уряду або своїм рішенням відправити його у відставку.  Лідер політпартії «Народний фронт» зазначає, що очевидною та зрозумілою є позиція прем’єра, оскільки сьогодні президент та його фракція на чолі з Луценком мають найбільшу кількість представників у парламенті та фактично від їхнього рішення залежить, чи Україна надалі реалізовує реформи, чи робить перерву та повертається до сценарію 2005 року.

Напередодні глава БПП розкритикував заяву Яценюка в інтерв’ю “Financial Times” про те, що П. Порошенко має або відправити його у відставку, або забезпечити підтримку. Ще тоді Яценюк повідомив, що якщо президент України не має наміру з ним працювати і його фракція виступає проти нього як глави уряду, то він звертається до нього з проханням взяти на себе відповідальність, сформувавши новий уряд з новою програмою функціонування, та представити її суспільству. Яценюк поставив чіткі умови президенту: підтримати його або ж звільнити.

У відповідь на це Луценко заявив, що звертатися до президента України у вигляді інтерв’ю Financial Times – це дивний та незрозумілий вчинок. Також він зауважив, що на таке здатна людина, яка забула, що Україна – це парламентсько-президентська республіка, де уряд призначає  парламент , а не президент. Луценко підкреслив, що підтримує Порошенка і вважає, що прем’єр повинен самостійно та добровільно піти у відставку.

Нагадаємо, парламент проголосував за недовіру до уряду, проте так і не набрав потрібної кількості голосів, щоб відправити його у відставку. Луценко пояснив, що не всі члени його фракції проголосували за відставку уряду через побоювання повтору сценарію 2005 року, коли почався хаос.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply