Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Ізраїль оголошено єврейською державою

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Ізраїль оголошено єврейською державою

Така норма міститься у законі, прийнятому Кнесетом (парламентом Ізраїлю). Інтернет-видання ВВС, у четвер, 19 липня, розповідає, що за новим законом, поміж іншого, знижується статус арабської мови, яка досі була однією з офіційних. Окрім того у тексті йдеться про те, що Єрусалим є єдиною і неподільною столицею Ізраїлю. Арабські депутати Кнесету засудили цей закон, але прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху назвав його прийняття поворотним моментом. Дебати були бурхливими і тривали понад вісім годин. За законопроект проголосували 62 депутати, проти – 55. Арабський депутат Ахмед Тібі назвав його прийняття кончиною демократії в країні.

Скоріш за все, новація ізраїльських законодавців викличе у світі негативні коментарі за низку формулювань. Наприклад, у тексті наголошено, що Ізраїль – історична батьківщина єврейського народу, який володіє винятковим правом на національне самовизначення на цій території. Втім, деякі статті законопроекту були вилучені з його остаточної версії через критику з боку президента і генерального прокурора Ізраїлю. Поміж інших і ту, де передбачалося узаконити створення чисто єврейських районів або містечок.

Араби становлять близько 20% дев’ятимільйонного населення Ізраїлю. За чинним законодавством вони користуються всіма правами громадян Ізраїлю, але у реальному житті часто скаржаться на дискримінацію і на те, що держава витрачає менше на соціальні потреби їх громад в таких сферах, як освіта, охорона здоров’я та надання житла.

Світлина AFP: прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив на підтримку нового закону.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply