Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Іран шантажує Україну чорними скриньками

Автор:

|

Квітень 16, 2020

|

Рубрика:

Іран шантажує Україну чорними скриньками
Дмитро Кулеба

Тегеран надіслав Києву меморандум про взаєморозуміння, відповідно до якого Україна та сім’ї загиблих відмовляються від позовів в обмін на грошові виплати і повернення чорних скриньок. У відповідь Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, заявив, що Київ буде наполягати на покаранні винних в авіакатастрофі літака Міжнародних авіаліній України (МАУ) в Ірані та виплаті компенсації сім’ям загиблих.
Він зазначив, що перемовини з Іраном, у т. ч. щодо отримання та розшифрування «чорних скриньок», тривають. «Повідомлення засобів масової інформації (ЗМІ) про меморандум Ірану необхідно сприймати як… повідомлення ЗМІ. Ми працюємо задля отримання «чорних скриньок». Ключове для нас: встановлення справедливості, виплата компенсацій сім’ям, притягнення до відповідальності згідно з нормами міжнародного права», — заявив чиновник.
Крім цього, Кабінет Міністрів призначив заступником міністра закордонних справ Євгена Єніна, колишнього заступника генерального прокурора. Він буде курирувати справи збитих малазійського боїнга рейсу MH17 2014-го над Донбасом і літака МАУ в Ірані в січні 2020 року, а також справи про юридичне переслідування Росії в міжнародних судах. «Більш ніж солідний досвід у цій сфері у нього вже є — три роки до цього він займався в Генеральній прокуратурі збиранням і передаванням у міжнародні суди доказів порушення Росією міжнародного права», — повідомив п. Кулеба.
Євген Єнін у 2005-2010 рр. працював секретарем Посольства України в Молдові. Потім кілька років перебував на різних посадах у Міністерстві закордонних справ України. У 2012-2016 рр. працював радником Посольства України в Італії. 2016-го його призначили заступником генерального прокурора Юрія Луценка і звільнили за власним бажанням у квітні 2019-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply