Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Дві облради закликали перейменувати Росію

Автор:

|

Січень 03, 2022

|

Рубрика:

Дві облради закликали перейменувати Росію

Львівська та Рівненська обласні ради попросили президента Зеленського та ВРУ використовувати назву Московія замість Росія та Російська Федерація. На думку депутатів, сусідня держава «неправомірно користується вкраденою державною та географічною назвою Росія».
Вони зазначили, що 300 років тому, після низки перемог над Швецією й укладання Ніштадського мирного договору, 22 жовтня 1721 року Петро I перейменував Московське царство на Росію, а себе проголосив імператором. На мапах та атласах XV, XVI і навіть XVIII ст. не відображена така країна як Росія, а лише Московія. Московську державу повсюдно називали Московією, Московитією, інколи ж навіть Тартарією. Наприкінці XVIII ст. Росія окупувала всю територію Великого Князівства Литовського та значну частину Польщі.
У зверненні депутатів йдеться, що відбулася фальсифікація історії для обґрунтування законних претензій Росії на чужі землі: змінили історичні документи, де російський і московський народи об’єднали як слов’янські; вигадали історію боротьби національно-визвольних українських, білоруських і польських рухів, які завжди мріяли стати однією країною; поширили міт про лідерство Росії як слов’янської країни. Депутати вважають, що зміна назви Московського царства створила серйозний виклик ідентичності українського народу.
Раніше «Міст» розповідав, чим Російська імперія відрізняється від інших.

About Author

Meest-Online