Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Чиновники, яких мали люструвати, ще досі працюють на держслужбі

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

Чиновники, яких мали люструвати, ще досі працюють на держслужбі
Тетяна Козаченко

Тетяна Козаченко

 

У генеральній прокуратурі таких посадовців є щонайменше четверо. Також є ще шість справ, які не доведені до кінця.

Про це заявила директор департаменту по люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко на засіданні комітету з питань попередження і протидії корупції Верховної Ради України. Вона уточнила, що в генеральній прокуратурі до цього часу працюють чотири чиновники, які підпадають під закон про очищення влади.

Козаченко розповідає: «Генеральна прокуратура нам посприяла і допустила до всіх особистих справ. Зараз на люстраційних посадах немає жодної людини, крім чотирьох, які мають відповідні рішення суду».

Під час роботи департаменту було виявлено 387 люстраційних посад, а під люстрацію підпадає 401 людина. Тетяна Козаченко пояснює: «З них 311 осіб опиняються під автоматичною люстрацією. Вони повинні бути звільнені протягом 10 днів з моменту вступу у дію закону про очищення влади. 90 осіб повинні бути звільнені протягом двох років. Хочу зазначити, що чотири людини з цього переліку ще оминають цей закон та працюють в органах прокуратури».

Козаченко відкрито називає чиновників, що уникають люстрації. Займаючи високі посади, їм ще досі вдається ухилятись від звільнення. До таких чиновників належать, наприклад, керівник інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки генеральної прокуратури Максим Мельниченко та замісник судового департаменту прокуратури Олег Валендюк. Залишитись їм на посаді допомагає те, що судові рішення про звільнення виносяться виключно трьома суддями. Цими служителями Феміди є Келеберда, Качур та Данилишин.

Схожа ситуація спостерігається і в прокуратурі міста Києва. Козаченко розповіла, що в органах прокуратури Києва не завершена люстраційна перевірка по відношенню до шести посадових осіб. Директор департаменту з люстрації наголошує: «У рядах прокуратури досі перебуває шестеро чоловік, які безпосередньо очолювали прокуратуру Києва під час масових акцій протесту. Як тільки почалася перевірка, ці шість чоловік були переведені на посади звичайних прокурорів області, проте не звільнені».

Нагадаємо, що люстрацією в Україні називають процес заборони діячам високого рангу займати керівні посади, оскільки в певний час вони себе скомпрометували. Заклики люструвати українську владу почали звучати ще під час Помаранчевої революції у 2004 році.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply