Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Біженці із Сирії можуть стати проблемою для України

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Біженці із Сирії можуть стати проблемою для України

main

Біженці можуть спробувати прокласти свій шлях до ЄС через українські території. Шлях біженців із Близького Сходу дотепер обходив країни Центральної і Східної Європи. Однак, перекриття кордонів на так званому “Західно-балканському шляху” змушує мігрантів прокладати нові маршрути втечі від війни. Про це сьогодні повідомило видання Financial Times, яке наводить кілька нових можливих напрямків для біженців із Сирії, Афганістану та Іраку.

Дотепер головним напрямком втечі був шлях через Туреччину та країни Західних Балкан до Німеччини.

Проте у вересні 2015 року Угорщина перекрила свій кордон із Сербією. Це змусило біженців слідувати в Хорватію. Але з часом і інші країни західної частини Балканського півострова посилили прикордонний контроль та обмежили потік людей через свої території. Тому тепер, прибуваючи в Грецію, втікачі ймовірно прямуватимуть не до Македонії, як це було раніше, а у напрямку Албанії. Переправа через Албанію до Німеччини є досить складною, оскільки потрібно перейти через гірський хребет. Хоча злочинці, торговці людьми та наркотиками, які направляються на Близький Схід і повертаються з війни, вже довели, що каньйони та гірські вершини можна подолати.

Цілком можливо, що біженці відправляться в Албанію, а з неї – у Чорногорію. Також з албанської території можна спробувати перетнути Адріатичне море і потрапити на територію Італії. Ця можливість вже схвилювала Рим. Італія остерігається повторення досвіду 1991 року, коли після падіння комуністичного режиму тисячі албанських біженців заселили місто Апулія. Звичайно, ще немає жодних ознак того, що сирійці, іракці та афганці відправляться саме в Албанію. Проте Тирана вже збільшила кількість поліцейських сил у слабо заселених регіонах, що межують із грецьким кордоном.

Якщо ж біженці потраплять в Італію, їм доведеться просуватись далі на північ через Австрію, щоб згодом потрапити до Німеччини. А це досить проблемний сценарій, оскільки Відень вже перекрив свої кордони. Ще один варіант – відправитися до Лівії, а з неї, через Середземне море, на італійську Сицилію. У минулому році, коли балканський шлях був відкритий, загальна кількість людей, що користувалися середземноморським напрямком, скоротилась з 42 тисяч до 7 тисяч. Щоправда Лівія не є привабливою для біженців, оскільки в цій країні також діють бойовики “Ісламської держави” і пересуватися по її території значно небезпечніше, ніж через Балкани. Крім цього, досі неосвоєним напрямком для біженців з Близького Сходу залишається Україна та Польща. Варшава вже турбується про потенційні наслідки від перекриття “Західно-балканського шляху”, адже мігранти можуть спробувати з території Туреччини потрапити в Україну, а звідси – до Польщі, яка межує з Німеччиною.

Тому в Варшаві вже звучать заклики побудувати паркан на українсько-польському кордоні. До таких заходів ще минулого місяця закликав польський депутат Сільвестр Хрущ. Він припустив, що біженці з Близького Сходу можуть прокласти новий шлях через українські землі. Тим часом ЄС намагається домовитись із Туреччиною про те, щоб відправляти біженців назад на турецьку територію. 8 березня голова Європейської ради Дональд Туск повідомив, що домовленості Євросоюзу із Туреччиною, досягнуті на саміті в Брюсселі, свідчать про те, що час нелегальної імміграції в Європу закінчився.

Однак ООН і правозахисники піддали критиці угоду ЄС із Туреччиною щодо біженців. Вони вважають, що обидві сторони угоди опустилися до дріб’язкової торгівлі, яка суперечить правам людей. А видання Financial Times написало, що депортація біженців до Туреччини є незаконною навіть згідно з правилами ЄС. Оскільки вона є можливою лише у тому випадку, якщо біженців депортуватимуть на територію безпечної країни. А згідно з критеріями ЄС, Туреччину не можна вважати безпечною.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply