Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Байден і Гарріс не відвідають «Кримську платформу»

Автор:

|

Серпень 10, 2021

|

Рубрика:

Байден і Гарріс не відвідають «Кримську платформу»
Пітер Буттіджедж

Під час саміту «Кримська платформа» в Україні замість президента Джо Байдена і віцепрезидента Камали Гарріс буде представник уряду США. Про це заявив Джордж Кент, який виконував обов’язки тимчасового повіреного в справах США. «Ми знаємо, що це дуже важливо», — запевнив він. Це буде Пітер Буттіджедж, міністр транспорту США. Він матиме статус спецпредставника президента США. Про це повідомив Мустафа Джемілєв, народний депутат України.
Раніше Володимир Зеленський запрошував Джо Байдена відвідати Україну з офіційним візитом. Але у зв’язку з пандемією Covid-19 у президента США виникли складнощі з міжнародними візитами.
Загалом участь в інавгураційному саміті «Кримської платформи» підтвердили 28 країн. Про це розповів Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. «Це буде безпрецедентний міжнародний захід, ніколи така кількість держав не збиралася в Україні на рівні президентів, прем’єр-міністрів, голів парламентів і членів урядів», — поділився він. За його урядовця, РФ намагається вмовити не брати участь у заході, однак Україна цьому протидіє.
Водночас країни-учасниці саміту вже майже завершили узгодження Кримської декларації — документа, який мають проголосити за підсумками цього заходу. «Попутно хочу подякувати нашим партнерам, які взяли активну участь в роботі над декларацією і підтримали ті принципові речі, які просувала і на яких наполягала Україна», — наголосив п. Кулеба.
Він запевнив, що саміт стане початком наполегливої та довготермінової роботи «Кримської платформи», спрямованої на захист норм і принципів міжнародного права в інтересах як України, так і всього світового співтовариства. «Наголошу, що саміт не буде одноразовою подією, це буде регулярна робота на багатьох рівнях. Ми зараз працюємо над розробкою довготермінової концепції роботи платформи за кожним із п’яти пріоритетних напрямків: політика невизнання; санкції; безпека в Азово-Чорноморському реґіоні; захист прав людини та міжнародного гуманітарного права; екологічні й економічні наслідки російської окупації Криму», — пояснив міністр.
Він зазначив, що прогрес в питанні деокупації АРК стане важливим елементом ширшої політики міжнародного співтовариства щодо розв’язання проблем заморожених конфліктів в Європі. «Крим для Росії вже став валізою без ручки. «Кримська платформа» перетворить його на непідйомний тягар», — запевнив керівник українського зовнішньополітичного відомства.
Як повідомляв «Міст», у «Кримській платформі» готові взяти участь ЄС і Північна Америка.

Олена Кузьмич, ТСН

About Author

Meest-Online