Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Погрози білоруському «Боїнгу»: скандал триває

Автор:

|

Листопад 01, 2016

|

Рубрика:

Погрози білоруському «Боїнгу»: скандал триває

1101___02-3

Спершу нагадаємо, з чого усе почалося. 21 жовтня пасажирський літак компанії «Бєлавіа», що виконував міжнародний рейс В2-840, вилетів з аеропорту «Жуляни» до Мінська. Коли до кордону з Білоруссю залишалися лічені хвилини, екіпаж отримав розпорядження диспетчера повернутися у Київ. Пілоти твердили, що їм погрожували підняти на перехоплення винищувачі. Українська сторона спростовувала цю інформацію. Після посадки з літака вивели громадянина Вірменії Артура Мартиросяна, якого називають прихильником «Антимайдану». Його обшукали й незабаром відпустили. Він прибув до Мінська найближчим рейсом. Міністерство закордонних справ Білорусі дипломатичними каналами повідомило, ще очікує офіційних вибачень та відшкодування збитків, викликаних поверненням літака. Про відповідь української влади наразі не повідомляли.

1 листопада білоруська інформаційна агенція БЕЛТА оприлюднила текст запису перемовин екіпажу з українською диспетчерською службою. Передруковуємо найбільш показовий витяг.

Диспетчер: «Бєлавіа-840», Київ-Радар.

Пілот: Слухаю.

Диспетчер: «Бєлавіа-840», надійшла вказівка: вам треба, необхідно повернутися на аеродром вильоту Жуляни. За невиконання буде піднята бойова авіація на перехоплення.

Пілот: – А що трапилося таке?

Диспетчер: До етеру не можу передати. «Бєлавіа-840», після прибуття все дізнаєтеся.

Далі пілот поцікавився, хто цю інформацію передав. Але не отримав відповіді й перепитав вдруге. Після цього почув: «Украероцентр». Розмова велася російською мовою з незначним вкрапленням білоруської, очевидно, вона є рідною для командира корабля. Після повернення на батьківщину білоруський пілот сказав журналістам, що перемовини зазвичай ведуться англійською. А тут український диспетчер чомусь говорив російською. З наближенням до Києва почалося спілкування англійською. Подано також розмови всередині кабіни пілотів. Чути намагання відгадати причину повернення, а ще – вигуки здивування, роздратування, легкий відхід від нормативної лексики.

Таким чином білоруська сторона надала переконливі докази погрози застосування бойової авіації до пасажирського лайнера. А це означає, що інцидент не вичерпано.

1101___02-1

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply