Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Подробиці втечі екс-президента з України

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

Подробиці втечі екс-президента з України

Про них розповів 18 січня під час допиту в Оболонському районному суді Києва працівник Управління державної охорони (УДО) Віктор Різниченко. З його слів вимальовується уся послідовність подій майже чотирирічної давнини.

21 лютого 2014 року о 22 годині з Межигіря у невідомому напрямку вилетіли два гвинтокрили. В одому з них перебував Віктор Янукович. Через кілька годин охоронці отримали розпорядження їхати до Харкова. Колишній президент вже був там і по обіді 22 лютого кортежем виїхав у місцевий аеропорт, звідки знову ж таки вилетіли двома гелікоптерами. Через годину диспетчер «Украероруху» передав екіпажу вимогу Олександра Турчинова повернутися на аеродром у Харків, на що пілоти повідомили, що для цього не вистачить пального.

Врешті приземлилися у Донецьку. Там сіли в літаки типу Falcon, однак не встигли вилетіти: прикордонники заявили, що виліт заборонено, бо не оформлені відповідні документи. Віктора Януковича знову пересадили в авто та повезли до особняка у Донецьку, де він, зокрема, зустрівся з Рінатом Ахметовим. Ввечері того ж дня виїхали шляхом на Крим. Біля Бердянська Запорізької області кортеж зупинився біля поля.

«Освітили фарами авто це поле і буквально відразу на нього сіли 3 гелікоптери Мі-8. На фюзеляжі – зображена червона зірка, невідомі пілоти були в спецспорядженні, без шевронів чи нашивок», – розповів Віктор Різниченко. Він вважає, що то були російські вертольоти. Далі була зупинка з технічних причин в Анапі (Росія), звідки екс-президента переправили спершу в Ялту (Крим), а згодом на базу Чорноморського флоту Росії в Козачій Бухті. Там Віктор Янукович сказав охоронцям, що вони, за власним бажанням, можуть летіти далі з ним. Погодилися понад 10 осіб. Віктор Різниченко з кількома колегами відмовився. Він зазначив, що востаннє бачив колишнього президента поблизу Севастополя близько 23 години 23 лютого.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply