Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Плин часу ускладнює пошуки убивць

Автор:

|

Лютий 20, 2018

|

Рубрика:

Плин часу ускладнює пошуки убивць

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк розповів 20 лютого на брифінгу, що слідчі досі не змогли встановити осіб, причетних до вбивства перших загиблих на Майдані у січні 2014 року. Час минає і це робить розслідування щораз складнішим.

Наразі слідству відомо, що трьох мітингувальників вбили у січні 2014 року. Ще 77 – з 18 по 20 лютого. Проте досі не встановлено убивць перших трьох активістів. Однак слідство не зупиняється, проводяться оперативно-розшукові дії, додаткові експертизи, визначається коло підозрюваних.

Водночас є результати розслідувань щодо вбивств 18-20 лютого. З цього приводу Сергій Горбатюк повідомив: «Слідство вбачає цілеспрямовані дії на придушення протестних акцій і причетність до цього вищого керівництва держави». Зокрема встановлено факт використання мисливської картечі у штатних помпових рушницях правоохоронців. Є версія, що керівництво правоохоронних органів навмисне ухвалило таке рішення, щоб мати формальні підстави для подальшого проведення так званої антитерористичної операції на Майдані.

А ще Сергій Горбатюк розповів, що разом з правоохоронцями за єдиним планом діяли і «тітушки», які були озброєні штатними спецзасобами – щитами, світлошумовими, газовими та іншими гранатами, отриманими зі складів, а також власною зброєю.

«Якщо говорити за першу частину 18 лютого, то на сьогоднішній день відомо про вбивство 11 осіб і понад 500 отримали вогнепальні поранення. Ці інциденти розслідувались у 17 кримінальних провадженнях, загалом про підозру повідомлено 14 особам», – сказав Сергій Горбатюк.

Додамо, 18 лютого 2014 року у Києві почалися масштабні жертви серед мітингувальників, а 20 лютого на вулиці Інститутській розстріляли декілька десятків учасників протесту.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply