Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Планету Марс відкрито вдруге

Автор:

|

Березень 23, 2018

|

Рубрика:

Планету Марс відкрито вдруге

Інтернет-видання «Platfor.ma» розповіло у п’ятницю, 23 березня, про курйозний випадок, що стався з космологом Пітером Дансбі з Кейптаунського університету. Він заново «відкрив» Марс та поспішив повідомити про це колегам. Та ще й зробив це у спільноті The Astronomer’s Telegram – сервісі, де науковці можуть швидко обмінятись даними про астрономічні явища. Відтак повідомлення набуло розголосу.

Отож, Пітер Дансбі оприлюднив інформацію про те, що виявив надзвичайно яскравий об’єкт у нічному небі поруч з Потрійний туманністю і туманністю Лагуна. За його словами, ще 8 березня на цьому місці нічого такого не було. Дослідник звернувся до колег з проханням поділитися думками про природу об’єкта. Як виявилось – це був Марс!

Незабаром у мережі Twitter було розміщено жартівливий сертифікат на ім’я Пітера Дансбі в нагороду за «відкриття» Марса. Сам вчений також скоро усвідомив помилку і вибачився за те, що відволікав інших дослідників. За Пітера Дансбі заступився науковий журналіст Пол Сазерленд та кілька колег. На їх думку, космолог зайнятий вивченням питань, що стосуються всього Всесвіту, тому може не звернути увагу на «піщинку», якою на тлі Всесвіту є Марс.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply