Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

«Північний потік – 2» відбувся легким переляком

Автор:

|

Лютий 08, 2019

|

Рубрика:

«Північний потік – 2» відбувся легким переляком

Країни Євросоюзу в п’ятницю, 8 лютого, підтримали запропонований Берліном і Парижем варіант поправок для європейської Газової директиви (частини Третього енергопакету ЄС). Ця пропозиція, найімовірніше, серйозно не позначитися на долі проекту «Північний потік – 2», хоча такі загрози перед тим існували.

Досягнутий франко-німецький компроміс передбачає посилення норм Газової директиви щодо газопроводів з третіх країн. Однак компетенція прийняття рішень про правила транспортування палива передається тій країні, через яку здійснюється введення трубопроводу в транспортну систему ЄС. У випадку з «Північним потоком – 2» це загалом лояльна до цього проекту Німеччина.

Як відомо, раніше очікувалося прийняття більш жорсткого рішення. Свій варіант, зокрема, пропонувала Румунія, яка зараз головує у Раді ЄС. Йшлося про розширення дії Газової директиви на газопроводи, які йшли до Євросоюзу з третіх країн. А отже і на «Північний потік – 2». А це могло створити серйозні перешкоди для реалізації російсько-німецького проекту. Втім, для остаточного прийняття змін Газової директиви потрібна підтримка Ради ЄС і Європарламенту.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply